PROGRAMY I PROJEKTY DO REALIZACJI:

1. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego

2. Roczna Koncepcja Pracy Przedszkola nr. 403

3. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole”. Autorzy: Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby - Żabińskiej

4. Program wychowania przedszkolnego – dobre praktyki „ Dziecko w swoim żywiole”. Autorzy: Anna Pawłowska – Niedbała, Dorota Kucharska, Justyna Święcicka i Ewelina Wilkos.

5. Program Wychowawczy Przedszkola nr. 403

6. Program adaptacyjny dla dzieci 3 – letnich „ Będę przedszkolakiem”

7. Pracujemy z materiałami z  programu Powszechnej Dwujęzyczności

8. Zagadnienia programu edukacji matematycznej E. Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej „Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole”.

9. Program Profilaktyki Przeciwdziałania Przemocy i Wykorzystaniu Seksualnemu Chronimy Dzieci – opracowany przez Fundację Dajemy dzieciom Siłę

10. Program profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej i dzieci przedszkolnych ( 5 – 6 lat ) pt. „Więcej Wiem, Mniej Choruję”, którego głównym celem jest zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywania szczepień ochronnych oraz zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny

11. Program Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy - wspieranie nawyków żywieniowych.

12. Necio - zabawa w Internet program profilaktyczny opracowany przez Fundację „ Dajemy dzieciom Siłę”.

UCZESTNICZYMY W NASTEPUJĄCYCH KAMPANIACH EDUKACYJNYCH:

1. Mamo tato wolę wodę – kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych,

2. Cała Polska czyta dzieciom – krzewienie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Innowacje pedagogiczne: „Klik i wszystko umie to w mig - z Komputerem na TY” – podczas realizacji innowacji dzieci zapoznawane będą z pracą multimedialnych programów edukacyjnych oraz wykorzystaniem komputera do „ zabaw” i nauki w celu zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności z zakresu treści informatycznych.